Katarína Varsiková

Vlci. Wolves.

Prvá joga v štúdiu po uvoľnení opatrení. BYP v centre Bruselu, neďaleko opery, naozaj v srdci, aj v mojom, lebo je to celkom obyčajné, príjemné miesto. Po dvadsiatej sérii dosky-psy-anjane, povie José, učiteľ známy svojimi veselými tanečnými zostavami a nekonečným počítaním do 8:

“Sme oficiálne von z úkrytov. »

Oveľa menej ľudí ako inokedy, takmer samé známe tváre.

Štúdio sa nachádza v rožnej budove s výhľadom na zmätok bruselských domov : pompéznych klasicistických a úzkych, na seba prilepených stavieb. Kedysi tu bolo kníhkupectvo, uvedomila som si to až po rokoch, ako sem chodím na jogu. Áno, bolo to anglické kníhkupectve a pamätám sa, že som sem pred pätnástimi rokmi prišla s pomocou mapy a s pocitom svetáckosti a stratenosti. Dodnes sú v spoločných priestoroch knihy, ktoré si možno požičať alebo vymeniť.

Nedávno v ulici otvorili food court,volá sa Wolf. Ako inak, toto je je ulica Fossé aux Loups, Wolvegracht, obľúbená vlčia symbolika. Food court je umiestnený v budove, ktorá bola kedysi bankou-sporiteľňou s citátmi trezorov v interiéri. Zrkadlá, zákutia a nesúrodné plochy.

Čo alebo kto nás zachráni pred otroctvom mysle a emocionálnej hojdačky ?

Univerzálna otázka, dobrodružstvo hľadania odpovedí je nespochybniteľným a jedinečným právom každého z nás. Začína sa vždy tým, že si čosi nájde cestu do vedomia.

Jednu cestu nájdem vždy : Na podložku.

BYP – joga a Pilates v centre Bruselu:

https://www.b-y-p.be/

___________

The first yoga at the BYP studio after the lockdown, I have always liked the place because it is so common, non-fancy friendly, plus located in the Muntpunt area, so really at the town heart. After the twentieth series of plank-dog-launches, José, the teacher famous for his funky swinging classes, says:

We are officially deconfined.

Much fewer people still in the class, many familiar faces.

The place is located on two-floors of a corner building overlooking the melange of Brussels styles houses: pompous classic, narrow-goofy and more. It used to be a bookshop, which I realized after a few years of attending yoga here. Right, here used to be an English bookshop and I remember being here 15 years ago following a map and feeling very metropolitan and lost at the same time. Bookshelves in the common areas are still holding a few copies to be borrowed or swapped.

Recently, a food court has been open in the street, called Wolf. Of course, this is the Fossé aux Loups street, Wolvengracht, that is why, wolf symbolic is close to my heart. The food court is in the former savings bank and the decoration quotes underground bank treasury equipment. Plus mirrors, messages and miss-matched surfaces.

What or who can save us from the slavery of mind and the emotional swing?

The question is universal, the quest for the answer is a unique one. It starts with something finding the way into the awareness.

I know I always find one road: the one to the yoga mat.

The yoga and Pilates studio in the heart of Brussels:

https://www.b-y-p.be/

O autorke Všetky Články

Katarina Varsikova

Príbehy. Ľudia. Joga. Prítomná chvíľa a vedomie, že všetko sa neustále mení.