Katarína Varsiková

Dva a pol týždňa v Bratislave a potom

Dobrodruh, Kubista, Urban, Radnička, Frida, Af…bratislavské podniky, hlavne kaviarne, nepotrebujú moje promo, moje určite nie, a toto píšem z vďaky za spoločnosť na rôznych adresách, domácich aj verejných, za rozhovory, odtiene hlasu, melódie očí, dotyky smiechu… Fredy na joge (niekto by povedal, že zasušil) – „Toto je pozícia Shiva lingam, symbolom je penis boha Shivu, v hinduizme rovnako silný ako kríž v kresťanstve“. Smejem sa v krkolomnej pozícii poprehýbanej sviečky. India je azda dôkazom, že symbolika naozaj funguje, a prirovnanie nie je rúhanie, všetko je hodné úcty, aj predmetom interpretácie. Dva a pol týždňa vianočnej Bratislavy, prechádzok a posedení…

Vianoce rýchlo blednú, bol víkend trojkráľový, taký mimoriadny v našej rodine, lebo priniesol Lulu.

Prechádzka pri Severnom mori v bezvetrí a jemnom daždi a skvelé jedlo z rýb a zeleniny. Dôležitá je spoločnosť, naša túžba poznať a spájať.

V knihe A Course in Miracles, ktorá má v kindle verzii tisíce podčiarknutých pasáží, sa píše, že myseľ má viacero poschodí a utrpenie, ktoré na niektorých z nich vzniká, nie je nutné. Niežeby bolo zbytočné, lebo nič nie je zbytočné, ale nutné nie je. The Miracle is… odovzdať všetko vyššej inštancii na očistenie. Hm, idem na to, ak sa niekto pridáva, ozvite sa.

O autorke Všetky Články

Katarina Varsikova

Príbehy. Ľudia. Joga. Prítomná chvíľa a vedomie, že všetko sa neustále mení.